Liście klonu receptą na zmarszczki

Sezon wakacyjny w pełni a każdy chce wyglądać pięknie. Niestety przychodzi taki czas w życiu każdego, kiedy skóra przestaje być elastyczna i napięta. Warto wtedy sięgnąć po “naturalny botoks”. Zapraszam do lektury artykułu w którym opowiem nieco o pięknie płynącym z liści klonu.


Dlaczego? Okazuje się, że ekstrakt z rośliny z rodziny mydleńcowatych może zapobiegać powstawaniu zmarszczek. Klon o którym mowa, to absolutna nowość w dziedzinie medycyny i kosmetologii. Naukowcy zbadali klon pod kątem właściwości chemicznych i potencjału umożliwiającego wykorzystanie ich w medycynie. Co ciekawe inspiracją do tych badań były historyczne zapisy sugerujące, że inne części drzewa klonu również mogą być użyteczne.


Na początek kilka słów o tym dlaczego powstają zmarszczki. Otóż elastyczność skóry utrzymują białka, takie jak np. elastyna. Z kolei zmarszczki powstają, gdy enzym elastaza rozkłada elastynę w skórze w ramach procesu starzenia. W związku z tym naukowcy postanowili sprawdzić, czy ekstrakty z liści czerwonego klonu mogą zablokować aktywność elastazy. Jednak okazało się, że te związki mogą robić więcej niż tylko zakłócać elastazę.


Naukowcy odkryli, że związki zawarte w klonie (m.in. GCG, czyli galotaniny zawierające rdzeń z sorbitolu) po pierwsze zapobiegają powstawaniu i niwelują już istniejące zmarszczki. Ponadto związki te są w stanie ochronić skórę przed zapaleniem oraz rozjaśniać przebarwienia, takie jak chociażby niechciane piegi czy plamy starcze. Jakie zatem mogą płynąć z tego korzyści? Wyciąg z liści klonu może ujędrniać i uelastyczniać skórę. W działaniu przypomina botoks na bazie roślin, mimo że aplikuje się go miejscowo, a nie wstrzykuje jak toksynę botulinową.

Jeżeli tylko mamy możliwość polecam serdecznie liście klonu. Można wykonywać z nich okłady, przygotowywać odwary, a także mieszając je chociażby z oliwą z oliwek przygotowywać w zaciszu domowym wyjątkowe maseczki.

Oprócz tego klon, ze względu na swój skład wykazuje także inne właściwości, m. in.:

  • przyspiesza proces gojenia ran i owrzodzeń,
  • wspiera układ sercowo-naczyniowy,
  • świetnie sprawdzi się w zapaleniu jamy ustnej,
  • jest polecany jako naturalny środek wspomagający w impotencji,
  • wykazuje działanie moczopędne, tonizujące i przeciwdrobnoustrojowe,
  • co ciekawe poleca sie go także jako środek wspomagający w leczeniu depresji, jako łagodzący napięcie nerwowe, ze względu na obecność w swoim składzie naturalnych przeciwutleniacz.

Udostępnij

One Reply to “Liście klonu receptą na zmarszczki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *